komplet dresowy

Wygodny komplet dresowy plus size

Wydawać by się mogło, że moda i wygoda nie idą w parze. Oglądając pokazy mody można odnieść wrażenie, że propozycje projektantów nie sprawdzają się w codziennym noszeniu. Jeszcze większe wątpliwości mogą mieć kobiety noszące plus size. Na wybiegach bowiem zdecydowanie nie króluje odzież damska xxl. Niemniej jednak, nie ma konieczności przenoszenia najnowszych trendów z pokazów mody do własnej szafy. Wystarczy modny komplet dresowy, aby czuć się komfortowo i dobrze wyglądać. Kobiety noszące większe rozmiary powinny jednak poświęcić chwilę, aby idealnie dopasować odzież do posiadanej figury. Takie działanie z pewnością się opłaci i zaprocentuje świetnym wyglądem oraz dobrym samopoczuciem.

Jak dobrze wybrać komplet dresowy?

Ogólna zasada mówi, że dobry dres damski to taki, w którym kobieta czuje się komfortowo. Prawda jest jednak taka, że nie zawsze to co wygodne, wygląda równie dobrze z zewnątrz. Można jednak pogodzić oba interesy, zwracając uwagę na kilka aspektów wyboru dresów.

Duże znaczenie ma materiał, z którego uszyto dres. Nie poleca się materiałów sztucznych, syntetycznych, które nie przepuszczają powietrza. Takie wyroby szybko powodują odparzenia i otarcia o które nietrudno w większych rozmiarach. Warto sięgać po dresy damskie z bawełny przyjaznej dla skóry. Ewentualnie może to być bawełna z dodatkiem elastanu, który zwiększy dodatkowo komfort noszenia.

Kobiety noszące duże rozmiary często mają tendencję do wybierania ubrań workowatych, za dużych. To dodaje jedynie kilogramów i nie wygląda estetycznie. Odpowiedni rozmiar – luźny, ale nie obcisły, to optymalny wybór. Także krótkie bluzy i topy lepiej zostawić dla innych sylwetek. Modne dresy damskie powinny zakrywać newralgiczne miejsca, a najczęściej bywają to brzuch i biodra.

Kolor czarny wyszczupla, jednak nie zawsze jest to dobry wybór. Można śmiało sięgać po energetyczne barwy wspierające aktywność fizyczną. Z drugiej strony, do odpoczynku sprawdzą się stonowane beże i szarości.

Czego unikać w wyborze dresów w dużych rozmiarach?

Zbyt obcisłe dresy z weluru lub bawełny nie będą wyglądały dobrze. Nie tylko podkreślą wszelkie mankamenty figury, ale i mogą powodować otarcia skóry. Do tego krępują ruchy, co utrudnia aktywność fizyczną.

Niskiej jakości materiały i słaba jakość przeszyć szybko doprowadzą do zniszczenia dresów. Rozciągnięty komplet dresowy wygląda bardzo nieestetycznie, tak samo jak poprute szwy. Nadmierna ilość dodatków w postaci zamków, łańcuszków czy innych ozdób, będzie dodawać niepożądanej objętości sylwetce.